Pomalý Hrnec
Zkušenosti s vařením a vyzkoušené recepty.

      Pomalý hrnec je elektrický hrnec s vnitřní keramickou nádobou, ve které se pokrmy připravují. Jídlo se vaří tak pomalu, že se nemůže připálit, nemusí se dolévat voda, nemusí se míchat. Hrnec může prakticky vařit bez dozoru - čímž šetří čas stejně, jako například praní v automatické pračce.

      Vložte si do své čtečky RSS kanál s recepty pro pomalý hrnec nebo si nezapomeňte tento web uložit do oblíbených ať se můžete zítra snadno vrátit zpět...
 

Fandíme velmi pomalému vaření - heslo pro nově vznikající diskuzní web...
Přidejte se i Vy se svými recepty! Navštivte www . pomaly-hrnec . eu 

Roláda z mletého masa

Červen 2nd, 2007 ~ admin

Suroviny: 500g vepřového mletého masa, 3 větší vejce, 1/2dcl mléka, sklenička strouhanky, cibule, 10dkg šunkového salámu, pažitka, plnotučná hořčice, vegeta, sůl, pepř, kmín, sterilovaný hrášek nebo kukuřice, olej.

Pomaly hrnec RIVAL bily

Mleté maso, sůl, pepř a kmín důkladně promícháme v míse s mlékem, strouhankou a dvěma lžičkama vegety. Ze vzniklé směsi na mokrém igelitu vytvarujeme plát, který potřeme hořčicí. Vytvoříme si náplň: na oleji zpěníme drobně nakrájenou cibuli, nasekaný šunkový salám, rozšlehaná vejce, hrášek nebo kukuřici (já mám raději kukuřici, hrášek ale dělá zase hezčí barevnou mozajku), nasekanou pažitku a mícháme dokud se vajíčka nesrazí.

Náplň poklademe na hořčicí potřený plát a můžeme ještě posypat sekanou pažitkou. Za pomoci igelitu opatrně svineme do rolády a zabalíme do pomaštěného alobalu.

Do keramické nádoby pomalého hrnce nalejeme skleničku vody, vložíme zabalenou roládu a vaříme na LOW asi 9hodin. Po uvaření odstraníme alobal, ostrým nožem opatrně nakrájíme tak, aby se roláda nerozpadla a vynikla mozajka na řezu. Podáváme nejlépe s bramborovou kaší.

Kategorie: Mleté maso

2 komentáře

  1. V HRNCI VAŘÍME 9Hodn?, není to omyl ?
    DNES BUDU VAŘIT PODLE TOHOTO
    RECEPTU , ALE NE TAK DLOUHO
    GRUSOVÁ

  2. …na vyšší stupeň bude samozřejmě stačit polovina času :-)

Zanechat komentář:

Pozor:Veřejně publikované budou pouze komentáře vybrané administrátorem, což může trvat i několik dní. Není tedy nutné stejný komentář posílat znovu.