Pomalý Hrnec
Zkušenosti s vařením a vyzkoušené recepty.

      Pomalý hrnec je elektrický hrnec s vnitřní keramickou nádobou, ve které se pokrmy připravují. Jídlo se vaří tak pomalu, že se nemůže připálit, nemusí se dolévat voda, nemusí se míchat. Hrnec může prakticky vařit bez dozoru - čímž šetří čas stejně, jako například praní v automatické pračce.

      Vložte si do své čtečky RSS kanál s recepty pro pomalý hrnec nebo si nezapomeňte tento web uložit do oblíbených ať se můžete zítra snadno vrátit zpět...
 

Fandíme velmi pomalému vaření - heslo pro nově vznikající diskuzní web...
Přidejte se i Vy se svými recepty! Navštivte www . pomaly-hrnec . eu 

Hovězí chalupářský kotlíkový guláš

Červen 5th, 2007 ~ admin

Potřeby: 500kg hovězí kližky, 2 velké cibule, 4 rajčata, 2 zralé zelené papriky, 3 lžíce sladké papriky, špetku chilli, sůl, pepř, kmín, instantní jíška, sklenice vody.

Malý pomalý hrnce RIVAL

Omyté maso zbavené blan nakrájíme na stejně velké kostky a vložíme do keramické nádoby pomalého hrnce. Papriku nakrájíme na tenké proužky a rajčata na drobné kousky. Spolu s jemně nasekanou cibulí přidáme do nádoby k masu, osolíme, opepříme a přidáme i kmín. Na pánvičce lehce rozpálíme dvě lžíce tuku a velice krátce necháme rozpustit obě papriky - jen tak aby pustily barvu, pozor - paprika se snadno připálí a hořkne. Rozmíchané mleté pepriky rovnoměrně přilijeme do keramické nádoby a vše důkladně promícháme. Celou směs zalijeme vodou, jen tak aby bylo maso ponořeno ale neplavalo - zelenina i maso během vaření pustí vlastní šťávu.

Keramickou nádobu vložíme do pomalého hrnce, přiklopíme poklicí a vaříme na HIGH asi 4 hodiny (případně na LOW 8hodin). Potom podle potřeby zahustíme instantní jíškou, ochutnáme a případně dosolíme a opepříme. Přiklopíme znovu poklicí a vaříme ještě asi 1 hodinu.

Jako příloha je vynikající čerstvý kmínový chleba a já si ke guláši neodpustím vychlazenou plzeňskou dvanáctku. Dobrou chuť! :)

Kategorie: Hovězí maso

2 komentáře

  1. Co je to za hrnec? Vařit tolik hodin. Co spotřeba el. energie? Za ty peníze půjdu raději do restaurace.

  2. Při příkonu kolem 200W (obecně ale i méně, protože keramická nádoba dokonale akumuluje teplo) se i během 4-5hodinového vaření podle mého názoru jedná o bezkonkurenční spotřebu… :o)

Zanechat komentář:

Pozor:Veřejně publikované budou pouze komentáře vybrané administrátorem, což může trvat i několik dní. Není tedy nutné stejný komentář posílat znovu.